O czym trzeba pamiętać przy odświeżaniu lakieru samochodowego?

Ukończonych
realizacji

879

Oklejonych
samochodów

423

Zadowolonych
klientów

99%

Lakier samochodowy jest stale narażony na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Podczas jazdy drobinki asfaltu lub piachu mogą uderzać w karoserię, powodując nieestetyczne rysy na lakierze. Niekiedy pod wpływem ostrego słońca lakier może też matowieć. Co warto wiedzieć przed odświeżaniem lakieru samochodowego? Czy warto wykonać polerowanie lakieru? Sprawdź odpowiedzi na te pytania w poniższym artykule.

Kiedy warto odświeżyć lakier samochodowy i jakie są tego zalety?

Lakier samochodowy z biegiem czasu może zacząć matowieć lub mogą się na nim pojawiać odpryski. Niekiedy na lakierze widoczne stają się rysy, które są wynikiem niewłaściwej pielęgnacji lakieru lub korzystania z myjni automatycznych. Co więcej, dużym problemem jest też często efekt tak zwanej „pomarańczowej skórki” na lakierze, który najczęściej jest wynikiem błędnego lakierowania. W wyżej wymienionych przypadkach warto zdecydować się na usługę polerowania i renowacji lakieru samochodowego. Jest to rozwiązanie, które pozwala na usunięcie wszelkich rys i zmatowień, a dodatkowo umożliwia nadanie idealnego połysku.

Na czym polega usługa polerowania i renowacji lakieru?

Polerowanie i renowacja lakieru samochodowego to popularne zabiegi detailingowe, który pozwalają na uzyskanie widocznych efektów w krótkim czasie. Podczas polerowania specjaliści korzystają ze sprzętu polerskiego, który skutecznie wygładza powierzchnię lakieru.  Co więcej, renowacja lakieru przywraca też początkowy wygląd lakieru i podbija głębię koloru. Dzięki temu lakier prezentuje się bardzo estetycznie i jest pozbawiony wad. Warto dodać, że renowacja jest zawsze przeprowadzana z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta.

polerowanie samochodu