Na czym polega polerowanie szkła?

Ukończonych
realizacji

879

Oklejonych
samochodów

423

Zadowolonych
klientów

99%

Aby polerować szkło w odpowiedni sposób i bez narażenia go na szkody, warto zapoznać się z naszym artykułem. Podpowiadamy, w jaki sposób umiejętnie zajść się polerowaniem szkła np. w aucie i właściwie, po co to robić. Jakie narzędzia będą do tego przydatne? A może lepiej będzie zdać się na profesjonalną firmę zajmującą się tego typu zleceniami? Warto wiedzieć, że w tym procesie nawet drobny błąd może mieć katastrofalne skutki, dlatego dobrze jest wiedzieć, jak się przed nimi ustrzec.

Czym można polerować szkło?

Aby samodzielnie usunąć drobne rysy na szybie samochodowej, często wystarczy jedynie delikatna filcowa ściereczka i pasta polerska. Jeśli ryska jest naprawdę niewielka, z powodzeniem da sobie z nią radę nawet wybielająca pasta do zębów. Warto jednak pamiętać, że to metoda dobra jedynie na małe obszary. Jeśli jednak rysa jest duża i zależy nam na dobrych efektach, należy podjąć współpracę z fachowcami. Używają oni profesjonalnych środków z sekcji car detailing i polerek, które pozwalają na najlepszy efekt w dużo krótszym czasie. Najpierw szyba w samochodzie jest szlifowana, aby można było dostać się do powierzchni bez wad, a następnie specjaliści polerują szybę, by pozbyć się matowego śladu.

Jak przeprowadzane jest polerowanie?

Zanim przystąpimy do polerowania, koniecznie należy umyć szybę lub szkło, aby nie było na nim żadnych zanieczyszczeń, które mogłyby spowodować niepożądane zarysowania. Następnie cała powierzchnia powinna być osuszoną i zamontowana w taki sposób, by była stabilna. Ewentualną ramę szkła należy wcześniej usunąć, ponieważ w kontakcie z polerką może zmienić kolor i zmatowić. Polerowanie powinniśmy przeprowadzać w czasie od 15 do 30 minut, natomiast średnica całego polerowanego obszaru nie powinna być mniejsza niż 40 centymetrów.

polerowanie szyby samochodowej