Jakie pojazdy można okleić folią ochronną?

Ukończonych
realizacji

879

Oklejonych
samochodów

423

Zadowolonych
klientów

99%

Chociaż oklejanie aut kolorowymi foliami wciąż nie wychodzi z mody, coraz więcej kierowców interesuje się oklejeniem swojego pojazdu przezroczystą folią ochronną, która tylko mocniej wysyca oryginalny kolor karoserii. Nie zależy im bowiem na totalnej zmianie wyglądu samochodu, lecz na właściwościach ochronnych, jakie daje ten typ oklejania. Co ciekawe, z usługą tą coraz częściej zainteresowani są nie tylko właściciele czterech kółek, ale też innych pojazdów.

Nie tylko dla dwuśladów: oklejanie folią motocykli, skuterów itp.

Folią ochronną da się okleić dosłownie każdy lakierowany element samochodu. Nie ma więc powodu, dla którego nie udałoby się okleić części motocykli, skuterów, quadów, rowerów i innych pojazdów. Folia pełni na nich tę samą funkcję, co na samochodzie: ochrania lakier przed zarysowaniami i drobnymi uszkodzeniami. Powłoce pojazdu nie zagrażają odbijające się od kół kamienie, wystające na drogę gałęzie drzew, czy drobne obcierki przy stawianiu jednośladu pomiędzy szereg innych. Oklejanie folią poprawia estetykę karoserii, wydobywając z niej głębię koloru. Nic więc dziwnego, że nie tylko właściciele samochodów chcą poprawić wygląd swojego pojazdu!

Co warto wiedzieć przed oklejaniem?

Przede wszystkim to, że folię w każdej chwili można ściągnąć, bez uszkodzenia oryginalnej powłoki pojazdu. Po latach, gdy folia ochronna się zużyje, można oczywiście wymienić ją na nową. Warto wiedzieć też, że warunkiem niezbędnym do udanego oklejania jest dobry stan powierzchni danych części. Nie mogą one być skorodowane ani posiadać wgnieceń czy rys. Jeśli na powierzchni widać pozostałości lakiernicze po niezbyt fachowej naprawie, również powinno się je usunąć. W przeciwnym razie folia nie przyklei się wystarczająco mocno do pojazdu i będzie prezentowała się bardzo nieestetycznie. Pojazdy inne niż samochody można oklejać też folią kolorową, by nadać im zupełnie nowego charakteru lub delikatnie odświeżyć ich wygląd.