Jak zabezpieczyć lakier auta przed zimą?

Ukończonych
realizacji

879

Oklejonych
samochodów

423

Zadowolonych
klientów

99%

Polska zima nie jest łaskawa dla karoserii naszych aut. Blachom dokucza nie tylko wilgoć i mróz, ale też sól, wysypywana na drogi. Jeśli do tego dodamy zamrożone grudy ziemi, które podczas jazdy uderzają o dolne części nadwozia, okazuje się, że po każdej zimie na samochodzie przybywa sporo rys i rysek. Na szczęście można im zapobiegać! Zobacz, jak to zrobić.

Powłoka ceramiczna

Jedną z metod na ochronę karoserii jest wykonanie na niej powłoki ceramicznej. Utrwalona powłoka stanowi dodatkową warstwę, która zabezpiecza oryginalny lakier samochodu. Jest ona bezbarwna, nie wpływa więc na zmianę jego koloru. Ma jednak ona tę zaletę, że dodatkowo go pogłębia. Raz wykonana powłoka starcza na 5, a nawet 10 lat, w zależności od tego, w jakich warunkach auto jest najczęściej eksploatowane. Powłoka ceramiczna nie uchroni samochodu od większych rys, jedna z pewnością zabezpieczy karoserię przed działaniem wilgoci, soli drogowej i drobniejszymi kamykami.

Oklejanie folią samochodową

Oklejanie pojazdu folią samochodową kojarzy się przede wszystkim z tuningiem i zmianą koloru nadwozia. Folia jednak niekoniecznie musi mieć kolor – może być po prostu przezroczysta. Bez względu na to, czy ma ona zmieniać wygląd pojazdu, czy też nie, w każdym przypadku skutecznie chroni ona go przed zimą. Oklejenie samochodu folią jest jeszcze skuteczniejsze niż wykonanie powłoki ceramicznej. Folia jest stosunkowo gruba, dzięki czemu doskonale chroni blachy nawet przed większymi zarysowaniami. Przezroczysta folia pozostaje całkowicie niewidoczna. Nie ma więc przeciwwskazań, by okleić nią np. tylko lusterka, zderzaki czy klamki samochodu – na pewno nie będą się one odróżniały od reszty karoserii, nawet w pełnym słońcu. W naszym studiu na folię udzielamy 10-letniej gwarancji, gdyż jesteśmy pewni, że poza ochroną karoserii auta, będzie ona spełniała również wszystkie swoje funkcje estetyczne.