Jak wykonać regenerację szyby w samochodzie?

Ukończonych
realizacji

879

Oklejonych
samochodów

423

Zadowolonych
klientów

99%

Szyby samochodowe powinny zapewniać kierowcy odpowiednią widoczność, co przełoży się na bezpieczeństwo podczas jazdy. Niedopuszczalne jest, aby szyby w aucie były mocno porysowane lub popękane. Niekiedy dobrym rozwiązaniem jest wykonanie regeneracji szyb samochodowych. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, gdzie wyjaśniamy, na czym dokładnie polega regeneracja szyb w aucie.

Jak przebiega regeneracja szyb w aucie?

Regeneracja szyb samochodowych rozpoczyna się od starannego oczyszczenia ich powierzchni. Ważne jest usunięcie nawet najdrobniejszych zabrudzeń i śladów wilgoci. W tym celu często wykorzystuje się pasty polerskie, które nakłada się na szybę za pomocą specjalnego urządzenia. Po wygładzeniu powierzchni szyby można przejść do usuwania luźnych fragmentów szkła za pomocą odpowiedniej pompki. Podczas regeneracji szyb w aucie uzupełnia się też ubytki przy użyciu żywicy syntetycznej, a następnie ją utwardza lampą UV. Ostatni etap regeneracji do dokładne wypolerowanie szyb. Ważne jest jednak, aby usługę regeneracji szyb samochodowych zlecić specjalistom, którzy dysponują profesjonalnym sprzętem.

Czy przyciemnianie szyb to dobry sposób na dodatkowe zabezpieczenie?

Wielu kierowców decyduje się na przyciemnienie szyb we własnym samochodzie. Jest to dobry sposób na zwiększenie bezpieczeństwa i zmniejszenie nadmiernego nasłonecznienia w aucie. Co więcej, przyciemnianie szyb może też w pewnym stopniu zabezpieczyć je przed uszkodzeniami. Dodatkowo przyciemniane szyby skutecznie odbijają promienie UV i zapewnia lepszą widoczność. Należy jednak pamiętać o tym, że zgodnie z przepisami przednie i boczne szyby muszą zachować przepuszczalność światła na poziomie 70%.

mężczyzna przeciera szybę samochodową