Jak warto zmienić wygląd auta?

Ukończonych
realizacji

879

Oklejonych
samochodów

423

Zadowolonych
klientów

99%

Atrakcyjny wygląd samochodu ma znaczenie nie tylko przy jego odsprzedaży, ale również codziennym użytkowaniu. Właściwy kolor karoserii jest w stanie podkreślić mocne strony sylwetki i dodać pojazdowi charakteru. Ciekawa estetyka przykuwa uwagę, a często podnosi też prestiż jego właściciela. Choć zmiana lakieru jest dość kłopotliwa i kosztowna, to dziś wystarczy zdecydować się na oklejanie auta folią, aby całkowicie odmienić sposób, w jaki się ono prezentuje.

Co można zyskać, używając folii?

Naklejenie folii to najszybsza, a zarazem najbezpieczniejsza metoda uzyskania całkiem nowego wyglądu auta. W takim przypadku nie ma mowy o lakierniczych wpadkach ani o długotrwałym oczekiwaniu na końcowy efekt. W razie, gdyby wybór koloru nie przypadł jednak właścicielowi do gustu, nie ma problemu z przywróceniem stanu poprzedniego. O wiele niższe są też związane z takim wyborem koszty. Nie można również zapominać o tym, że warstwa folii jest znakomitym sposobem na zabezpieczenie oryginalnego lakieru – jeśli kolor auta odpowiada kierowcy, z powodzeniem można zastosować folię bezbarwną, która ochroni karoserię przed zarysowaniami, odpryskującymi kamykami czy opadającymi na samochód liśćmi i ptasimi odchodami. Do zalet folii należy też możliwość uzyskiwania dodatkowych efektów – ciekawego wzoru, wrażenia „lustra” czy głębokiego matu. Folia to również możliwość oklejania reklamowego. Dużym plusem oklejania pojazdu folią będzie ponadto opcja użycia ich jedynie w wybranych miejscach, np. na pasie przednim i masce, co zwykle w wystarczającym stopniu będzie chroniło pojazd przed bitumem oraz kamykami.

Czy efekty uzyskane dzięki folii będą trwałe?

Folie używane do oklejania samochodów wyróżniają się wysoką trwałością. Są odporne na wiele typowych uszkodzeń, a zagrożeniem, podobnie jak w przypadku lakieru, okaże się kontakt z ostrymi i twardymi przedmiotami powodującymi przecięcie materiału. Szacunkowa żywotność folii to do 10 lat, ponieważ znakomicie znosi ona zarówno kontakt z promieniowaniem UV, jak i mróz czy podwyższoną temperaturę