Jak polerować lakier karoserii?

Ukończonych
realizacji

879

Oklejonych
samochodów

423

Zadowolonych
klientów

99%

Polerowanie lakieru karoserii auta to proces, w którym usuwa się powierzchniowe defekty z lakieru samochodu i poprawia jego połysk. Usługa ta pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów w krótkim czasie. Ważne jest jednak, aby była ona wykonana przez profesjonalny zakład detailingowy. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak wygląda polerowanie lakieru karoserii i jakie są tego zalety.

Na czym polega polerowanie lakieru karoserii auta?

Polerowanie lakieru karoserii to jeden z najbardziej spektakularnych zabiegów detailingowych, który pozwala uzyskać salonowy blask i doskonałą powierzchnię lakieru samochodu. Proces polerowania karoserii rozpoczyna się od oczyszczenia i odtłuszczenia powierzchni lakieru. Następnie specjaliści nakładają na lakier samochodu pastę polerską i równomiernie rozprowadzają ją na całej powierzchni karoserii przy użyciu specjalnej maszyny polerskiej. Po zakończeniu polerowania pastą polerską na lakier karoserii specjaliści nakładają pastę wykańczającą, która nadają karoserii połysk i usuwa wszelkie mikrorysy.

Kiedy warto wykonać polerowanie lakieru karoserii?

Polerowanie lakieru warto wykonać w przypadku, gdy na powierzchni samochodu pojawiły się nieestetyczny rysy i zmatowienia. Polerowanie pozwoli na usunięcie kolistych rys, które najczęściej powstają w wyniku niewłaściwej pielęgnacji lakieru. Z usługi polerowania karoserii warto też skorzystać, gdy lakier na pewnych elementach pojazdu jest nierówny i matowy. Warto też wspomnieć o tym, że polerowanie lakieru karoserii to doskonały sposób na nadanie idealnego połysku i podbicie głębi koloru. Dodatkowo usługa polerowania zapewnia gładką powierzchnię lakieru bez żadnych smug i wad. Regularne polerowanie karoserii pozwala na utrzymanie dobrego stanu lakieru i poprawia wygląd auta.

polerowanie karoserii