Jak fachowo przyciemnić szyby?

Ukończonych
realizacji

879

Oklejonych
samochodów

423

Zadowolonych
klientów

99%

Przyciemnienie szyb niesie za sobą wiele różnych zalet. Począwszy od intymności dla pasażerów, jaką oferują, przez ograniczenie promieni słonecznych, które poza tym, że przeszkadzają kierowcy w trakcie jazdy, to dodatkowo nagrzewają wnętrza pojazdu (specjalistyczna folia do przyciemniania szyb zmniejsza poziom nagrzewania o aż 80%) i skończywszy na tym, że poprawiają ogólny wygląd samochodu. Dodatkowo istnieją przezroczyste folie na szyby, które chronią wnętrze pojazdu przed włamaniem.

W Polsce przyciemnianie szyb jest całkowicie legalne, o ile nie zmniejsza widoczności i tym samym nie utrudnia prowadzenia samochodu. Oznacza to, że można bez obaw przyciemniać wszystkie szyby znajdujące się w samochodzie za kierowcą. Co więcej, przyciemnienie szyb pojazdu za pomocą folii jest w zupełności odwracalne.

Przyciemnianie szyb w samochodzie foliami

Warto na wstępie już zaznaczyć, że foliowanie okien najlepiej zlecić fachowcom. Podczas montażu często występują pod folią pęcherzyki powietrza, które bez odpowiednich umiejętności mogą być pod nią pozostawione, a to znacznie wpływa na estetykę wykończenia.

Specjaliści rozpoczynają od demontażu listew i uszczelek przy szybach. Następnie przygotowują szybę tak, by nie było na niej brudu — w przeciwnym razie folia w zabrudzonych miejscach mogłaby się odklejać. Następnie na szybie rozprowadza się specjalny roztwór, który w kolejnym kroku jest z niej ściągany, a szyba osuszana.

Następnie docina się kawałek folii o ok. 5 cm za duży z każdej strony, który następnie układa się na szybę ponownie spryskaną roztworem czyszczącym i za pomocą ściągaczki usuwać ciecz spod folii. Folię docina się kolejno od dołu, z boków i na końcu — przy opuszczonej nieco szybie — od góry.

przyciemnianie szyby w aucie