Folia ochronna a czyszczenie pojazdu chemikaliami

Ukończonych
realizacji

879

Oklejonych
samochodów

423

Zadowolonych
klientów

99%

Osoby, które planują okleić swoje auto folią PFF, często zastanawiają się, jak później będzie wyglądało ich mycie. Czy folia ochronna na samochodzie jest przeciwwskazaniem do korzystania z myjek automatycznych, detergentów do pielęgnacji lub stwarza jakieś inne ograniczenia? Sprawdźmy!

Wybór myjni

W przypadku samochodów oklejonych folią zaleca się korzystanie z myjek ręcznych lub bezdotykowych. Myjnie automatyczne są najmniej delikatne dla powłok samochodowych (również „zwykłych” – lakierniczych), najłatwiej mogą spowodować więc uszkodzenie. Jeśli chodzi o mycie bezdotykowe, specjaliści zalecają, by podczas mycia zachowywać co najmniej 50 cm odległości od samochodu. To sprawia, że strumień wody uderza w folie pod mniejszym ciśnieniem. Najlepszym wyborem dla auta oklejonego folią jest jednak zawsze myjnia ręczna. Informując jej pracowników, że auto jest oklejone, możesz być pewien, że dobiorą oni odpowiednio delikatne środki i metody mycia.

Folia a środki do mycia auta

Oklejanie folią PFF nie jest powodem, by wymieniać wszystkie detergenty do mycia samochodu na takie, dedykowane oklejanym autom. Z powodzeniem możesz zużyć posiadane przez siebie szampony, płyny do mycia, środki do polerowania czy woski. Jeśli natomiast, nie masz akurat jakiegoś preparatu, możesz kupić kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji pojazdów oklejanych. Pamiętaj jednak, że inaczej pielęgnuje się folie błyszczące, a inaczej matowe. Tych drugich nie wolno polerować! Producenci detergentów oferują dla nich zazwyczaj inne linie kosmetyków.

W pielęgnacji folii bardzo ważne jest to, by w miarę możliwości jak najszybciej usuwać z niej zabrudzenia takie jak ptasie odchody czy soki z drzew. To właśnie one stosunkowo szybko potrafią uszkodzić folię. W przypadku usuwania „zwykłego” brudu i kurzy np. na myjni bezdotykowej, zazwyczaj wystarcza tylko spłukanie samochodu z użyciem wody. Pamiętaj też, że pierwsze mycie powinno obyć się nie wcześniej, jak na tydzień po oklejeniu samochodu!