Co trzeba wiedzieć o folii ochronnej PPF?

Ukończonych
realizacji

879

Oklejonych
samochodów

423

Zadowolonych
klientów

99%

Lakier samochodowy nieustannie narażony jest na uszkodzenia. Nawet jeśli  dbamy o wygląd auta to powstanie rys i otarć jest nieuniknione. Obite drzwi i lusterka na parkingu, odpryski po uderzeniu kamienia, który wystrzelił spod kół innego auta czy zarysowanie na skutek wjechania w dziurę na drodze to codzienność. Czy można trwale zabezpieczyć lakier? Z pomocą przychodzi zaawansowana technologia.

Folia PPF — nowoczesna ochrona

Folia PPF to bezbarwna folia, która w pełni zabezpiecza lakier samochodu przed zarysowaniami, odpryskami czy przetarciami. Folią ochronną można okleić całą karoserię auta lub pojedyncze elementy nadwozia takie jak lusterka, zderzaki, klamki, lampy, reflektory, progi czy słupki. Jest to bardzo trwałe rozwiązanie zapewniające wieloletnią ochronę lakieru. Folia jest odporna na czynniki atmosferyczne, działanie chemii samochodowej czy soli drogowej. Ma grubość ok. 200 mikronów, czyli trzykrotną grubość warstwy standardowego lakieru. Nawet przy zarysowaniu kluczem uszkodzona zostanie tylko warstwa folii, a lakier pozostanie nienaruszony. Folia ochronna jest wyjątkowo przejrzysta i mimo swojej grubości jest całkowicie niewidoczna. Ma właściwości hydrofobowe. Nie żółknie, nie plami się, nie zostawia śladów po demontażu. Jest miękka, elastyczna i łatwa w aplikacji. Objęta jest 10-letnią gwarancją.

Samoregeneracja folii

Folia PPF to nowoczesne rozwiązanie posiadające funkcję samoregeneracji pod wpływem ciepła. Drobne zarysowania naprawiają się samoczynnie pod działaniem wyższej temperatury. Wystarczy umyć auto  ciepłą wodą, wystawić na słońce lub rozgrzać maskę ciepłem silnika, a uszkodzenia zabliźnią się i folia powróci do pierwotnego wyglądu bez utraty właściwości ochronnych. Samoregeneracja sprawia, że w przypadku drobnych rys i odprysków folii nie trzeba odklejać i wymieniać. W razie trwałego uszkodzenia można wymienić pojedyncze fragmenty folii, ponieważ każdy element nadwozia pokrywany jest osobnym panelem.

Dzięki zastosowaniu folii PPF samochód dłużej zachowuje nowy wygląd i ma większą wartość przy odsprzedaży.