Renowacja lakieru

Cena: Od 600 do 3500 zł netto
Termin realizacji: Od 1-5 dni

Pojawiające się na powierzchni lakieru Twojego auta rysy i uszkodzenia to niestety efekt naturalnego procesu użytkowania samochodu. Powstające na karoserii niedoskonałości często wymagają renowacji lakieru. Stosowanie obecnie lakierów wodnych przez producentów aut powoduje, że stają się one jeszcze bardziej podatne na zarysowania. Kontakt z otoczeniem i innymi autami, niewłaściwa technika mycia auta czy po prostu ptasie odchody narażają powierzchnię lakieru na powstawanie odprysków i rys. Wszystkie uszkodzenia ujawniają się zwłaszcza w świetle słonecznym, ale jest prosty i bezpieczny sposób na ich usunięcie.

Na czym polega renowacja uszkodzonego lakieru?

Renowacja uszkodzonego lakieru, którą przeprowadzamy, polega na usunięciu poprzez polerowanie lakieru niewielkiej jego warstwy. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego sprzętu i materiału polerskiego. Podczas procesu polerowania usuwane są rysy, hologramy oraz zmatowienia. W przypadku głębokich rys konieczne może być powtórzenie usługi do osiągnięcia pełnego efektu. Metoda ta jest na tyle skuteczna, że pozwala nam na usunięcie do 98% istniejących niedoskonałości lakierniczych.

Efekty renowacji lakieru

Renowacja lakieru pozwala nam w dużej mierze spełnić wymagania klientów oczekujących idealnej powierzchni lakieru pomimo użytkowania samochodu. W wyniku zabiegu renowacji lakieru powierzchnia karoserii zyskuje pierwotny, gładki wygląd. Przywracana jest „fabryczna” głębia koloru, a lakier staje się bardziej szklisty. Suma tych wszystkich efektów powoduje, że renowacja lakieru podnosi wartość rynkową Twojego samochodu.

Renowacja powierzchni przychodzi z pomocą, jeżeli auto jest już użytkowane. Jednak powłoka lakiernicza nowych aut wymieniana jest przez naszych klientów jako jeden z ich głównych mankamentów. Klienci zwracają uwagę na jej wysoką podatność na uszkodzenia. Dla nowego auta dobrą opcją jest zapobieganie uszkodzeniom i poddanie pojazdu procesowi ochrony ceramicznej.

Zalety polerowania :

  • idealna powierzchnia lakieru
  • głębia koloru
  • wyższa wartość rynkowa samochodu
  • podbicie głębi koloru
  • szklisty lakier