Przyciemnianie szyb - Wrocław

Cena: od 400 zł
Termin realizacji: od 3 do 6 h

Zalet przyciemniania szyb z wykorzystaniem folii naklejanej na szyby jest bardzo wiele i nie zawsze nasi klienci wiedzą o wszystkich. Dzięki przyciemnieniu szyb zyskujesz nie tylko poprawę wyglądu auta, ale również komfort, a nawet… bezpieczeństwo!

Obecnie większość producentów aut oferuje przyciemnianie szyb metodą piecową jeszcze na etapie produkcji i montażu samochodu. Jeżeli chcesz jednak zwiększyć stopień przyciemnienia albo przyciemnić szyby, które nie zostały w ten sposób przygotowane fabrycznie – oklejanie folią http://www.elitestudio.com.pl/oferta/oklejanie-aut jest najlepszą metodą.

Jakie korzyści daje przyciemnianie szyb?

Samochód z przyciemnionymi szybami wygląda zdecydowanie bardziej efektownie. W przypadku sportowych aut zwiększa się efekt drapieżności, a limuzyny i SUV-y zyskują elegancki wygląd. Warto jednak pamiętać również, że dzięki właściwościom zaaplikowanej folii ochronnej przyciemniona w ten sposób szyba pochłania znaczną część promieni UV. Wnętrze auta nie nagrzewa się tak szybko, a w gorące dni temperatura w samochodzie o przyciemnionych szybach może być nawet kilka stopni niższa niż w tym z szybami bez przyciemnienia folią. Przyciemnione szyby powodują, że z zewnątrz nie widać przedmiotów pozostawionych w aucie, tym samym znacząco spada ryzyko włamania do samochodu. W przypadku stłuczki folia przyciemniająca szybę utrzymuje strukturę szkła, co ogranicza również ryzyko zranienia kierowcy i pasażerów odłamkami ze zbitej szyby.

O czym należy pamiętać przyciemniając szyby?

Przyciemnianie szyb objęte jest prawnymi regulacjami, dlatego warto taką usługę powierzyć profesjonalistom od car detailingu. W Elite Studio używamy materiałów zgodnych z obowiązującymi normami. W myśl przepisów przednie boczne szyby muszą cechować się przepuszczalnością światła na poziomie minimum 70%. Niespełnienie tych wymagań naraża kierowcę na mandat lub nawet zatrzymanie dowodu rejestracyjnego. Kwestie te reguluje ustawa Prawo o ruchu drogowym, w której art. 66, ust. 1 pkt. 5 czytamy, że Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu.

Stosowane przez nas materiały są bezpieczne i zgodne z prawem polskim.

Zalety:

  • redukcja nagrzewania
  • możliwość wyboru różnych stopni przyciemnienia
  • bezpieczeństwo
  • odbija promienie UV
  • prywatność